Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2365007

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

SCHOOLIADA

Nauczyciele kontra uczniowie walczyli w turnieju „Schooliada” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Trochę z przymrużeniem oka sparafrazowany został przez naszych uczniów teleturniej „Familiada”,  jednak rywalizacja grup była całkiem na poważnie. Prowadzący Benedikt Baron z kl. 4eb wczuł się w rolę Karola Strasburgera, opowiadał „suchary” i panował nad walczącymi oraz Kurczakiem ;).

Głową rodziny Ticzersów mógł być tylko i wyłącznie dyrektor Horst Chwałek, a w bojach wspierany był przez panią Anetę Hunko, Joannę Krawczyk, Joannę Sykulską, Urszulę Marciniszyn oraz pana Sebastiana Jokiela. Drużyna Kindersów składała się z przedstawicieli klas, które wylosował dyrektor szkoły dwa tygodnie wcześniej, a nagranie z losowania umieściliśmy na Facebooku. Byli to: głowa rodziny Jakub Badera z kl. 3ie oraz Damian Krzemiński 4kh, Sebastian Nowak 2ti, Dominik Morcinek 3kh, Marcin Miozga 1eb i Adam Piontek 4eb.

W finale wystąpiła niezawodna formacja taneczna „Aniołki Damiana” z kl. 4kh i nawet udało się zaprosić do tańca obie walczące drużyny. Jak na prawdziwą galę przystało, nie obyło się bez (bardziej lub mniej kontrolowanych) wpadek, zamieszania z kopertami i wynikami itd. Ostatecznie jednak pojedynek wygrała rodzina Kindersów. Gratulujemy!

Nagrody (upominki, gadżety, breloczki, długopisy i słodycze) dla zwycięskiej drużyny oraz nagrody pocieszenia dla przegranych ufundował Komitet Rodzicielski naszej szkoły oraz sponsorzy: firmy Röben, Velux, Dörken, Schiedel i Lindab. Dziękujemy Ewelinie Kiełbus z 4kh za przedsiębiorczość w zorganizowaniu upominków.

Ciekawa lekcja przedsiębiorczości.

We wtorek 16 października gościliśmy w naszej szkole panią Jolantę kołodziej, która pełni funkcję Powiatowego rzecznika Praw Konsumenta. W spotkaniu, zorganizowanym w ramach nauki podstaw przedsiębiorczości, uczestniczyli uczniowie z klasy 2 b i 2 c. Pani Rzecznik przybliżyła uczniom zagadnienia dotyczące rękojmi i gwarancji, pokazała jak sporządzać odpowiednie wnioski. Liczne przykłady z życia codziennego na pewno uświadomiły uczniom, jakie prawa mamy jako klienci sklepów i usługobiorcy. Ponieważ uczniowie tych klas już wykonują usługi na rzecz klientów w ramach zajęć praktycznych, istotną częścią spotkania było przekonanie ich, jakie obowiązki spoczywają na przedsiębiorcach. To była ciekawa lekcja przedsiębiorczości.Wycieczka w Beskid Żywiecki

W dniach 8.10.2018 – 10.10.2018r. młodzież klas IIItb, IIIa i IIIb wraz z opiekunami Grażyną Chlebowską, Moniką Michnik i Sebastianem Jokielem była na wycieczce w Beskidzie Żywieckim. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Młodzież mogła z bliska podziwiać leśne zwierzęta swobodnie biegające po terenie parku. Byliśmy również świadkami pokazu ptaków drapieżnych oraz sów. Po południu pierwszego dnia musieliśmy  wspiąć się do schroniska na Przegibku, gdzie zjedliśmy ciepły posiłek, a wieczorem miło zakończyliśmy dzień przy ognisku i kiełbasce. Drugi dzień to długa wycieczka górskimi   szlakami z przepięknymi widokami. Wieczorem ognisko i kiełbaski. Trzeci dzień to powrót do domu. Najpierw młodzież wraz z opiekunami musiała zejść ze schroniska do autokaru, który ze względu na stromość drogi wiodącej do schroniska nie mógł pokonać tej trasy, a nastepnie przystanek w Muzeum Browaru Żywiec i poznanie historii warzenia piwa. Kolejne przystanki w drodze do domu to podziwianie jeziora Żywieckiego wraz z zaporą na rzece Tresna oraz posiłek w Maku. Około godziny 19 dotarliśmy  szczęśliwie do Olesna. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy wycieczki mile ją zapamiętają  i być może w przyszłości ktoś z nich powróci tam, aby swoim najbliższym pokazać piękno polskich gór.

I WSZYSTKO JASNE.... WYNIKI VI DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO „ PO POLSKU O HISTORII”

W zeszłym tygodniu aż 60 uczniów naszej szkoły przystąpiło do VI Dyktanda Niepodległościowego.Musieli zmagać się pułapkami nie tylko ortograficznymi, ale i historycznymi. Każdy z uczniów mógł zdobyć maksymalnie 100 punktów. Spośród piszących następujące osoby osiągnęły powyżej 75%:

1.Zuzanna Kierat   kl.II kh

2.Anna Skibińska   kl.IV kh

3.Wiktoria Połowniak  kl.IV eb

4.Dawid Kotyś   kl. II kh

5.Dawid Łątka   kl.IV eb

Teraz dyktanda tych uczniów zostaną odesłane do Opola i ponownie sprawdzone. Doskonały wynik, który osiągnęli na etapie szkolnym nie oznacza jednak ,że kwalifikacje do etapu wojewódzkiego mają w kieszeni. Tylko 60 piszących z całego województwa może przejść do kolejnego etapu.

Będziemy czekać na pomyślne wiadomości, a zwycięzcom gratulujemy !

Bezsprzecznie najlepszy wynik należy do Dyrektora Horsta Chwałka, który bez obawy stanął w szramki. Żaden z uczniów nie mógł się z nim równać. Poradził sobie z trudnymi wyrazami i historycznymi pułapkami.

Wszystkim piszącym dyktando – gratulujemy!

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl