Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2529341

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Stypendia Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie


Korzystając z uroczystości Szkolnych Jasełek, zostały wręczone

po raz dziewiąty Stypendium Naukowe dla najlepszych uczniów Naszej Szkoły.

 

W tym roku za szczególne osiągnięcia

i wzorową postawę uhonorowano.

 

z Branżowej Szkoły I stopnia:

 

Marcelinę Mrugalla uczennicę klasy II b

Marcelina ma wzorowe sprawowanie, bardzo wysoka średnią, wielokrotnie reprezentował szkołę na konkursach oraz w zawodach sportowych. Marcelina pełni funkcje w Poczcie Sztandarowym. W klasie jest skarbnikiem i inicjuje różne imprezy oraz wycieczki. Jest osoba otwartą i chętnie udziela pomocy potrzebującym.

z Technikum :

 

Mareka Sigmunda uczenia klasy III ie

Marek ma wzorowe sprawowanie, bardzo wysoka średnią, wielokrotnie reprezentował szkołę na konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Bierze czynny udział w życiu szkoły przygotowując filmy i materiały z uroczystości szkolnych lub promujących szkołę czy szkolne krwiodawstwo. To za jego sprawa aktywnie działa szkolny wolontariat organizując różne akcje charytatywne.

 

Stypendium przyznano na okres 10 miesięcy

od 1 września  do 30 czerwca roku następnego

w wysokości 70zł miesięcznie, a więc każdy Stypendysta otrzyma 700zł.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy działa już jedenaście lat, a powstało z inicjatywy nauczycieli, którzy postanowili sami wesprzeć młodzież oraz szkołę w realizacji jej zadań .

 

 Spotkanie Jasełkowe

Tradycyjnie już przed świętami uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZSZ w Oleśnie spotykają się na szkolnym przedstawieniu jasełkowym. 20 grudnia, w dużej Sali Miejskiego Domu Kultury mieliśmy okazję podziwiać przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pań Urszuli Marciniszyn, Grażyny Chlebowskiej oraz pana Sebastiana Jokiela. Uwspółcześniona historia, z aniołami, pasterzami, trzema królami, Herodem i śmiercią, dostarczyła widzom dużo radości, ale też w humorystyczny i umoralniający zarazem sposób wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć również  przepięknych kolęd i pastorałek, które  chwytały za serce i pozytywnie nastrajały. Była to też okazja do tego, aby przyjrzeć się  talentowi aktorskiemu i wokalnemu naszych uczniów. W śpiewanie i aranżację kolęd włączyli się również nasi nauczyciele pani Aneta Hunko i pan Zygfryd Lukosik.  Spotkanie jasełkowe było także okazją do rozstrzygnięcia  konkursu balonowego, który był jednym z elementów obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.  I  miejsce zdobył  uczeń  klasy Iti Michał Połowniak, którego balon znaleziono w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, II miejsce uczeń z tej samej klasy Kacper Korzekwa, jego balon doleciał do miejscowości Grudna(gmina Szczerców, powiat Bełchatów) i III miejsce Mateusz Fronczek z klasy Ib, jego balon z kolei odnaleziono w miejscowości Zagrodniki (gmina Rusiec, powiat Bełchatów).  Podobnie jak w latach ubiegłych wręczone zostały także stypendia przyznawane przez Stowarzyszenie Przyjaciół ZSZ. W tym roku za szczególne osiągnięcia stypendium otrzymała  uczennica z  2 klasy  szkoły branżowej Marcelina Mrugalla oraz uczeń z  III klasy technikum informatycznego  Marek Sigmund.

Szachiści na podium półfinału wojewódzkiego!

Uczniowie naszej szkoły w składzie Jakub Duda, Kamil Kiedrzyn, Sylwia Głuch i Krzysztof Wiecha wygrywając mecz eliminacyjny  z Zespołem Szkół w Oleśnie  awansowali do półfinału wojewódzkiego w szachach-drużynowych. Półfinał wojewódzki odbył się w Opolu gdzie nasza drużyna zdobyła bardzo dobre  III miejsce. Gratulujemy!

 

Uczennice i uczniowie z klasy II kh odwiedzili Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleśnie

13 i 17 grudnia 2018 r. uczennice i uczniowie z klasy II kh odwiedzili Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleśnie. WTZ jest placówką, której zadaniem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych, niezdolnych do podjęcia pracy. Dzięki temu osoby te, na miarę indywidualnych możliwości,  maja możliwość ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia. Młodzież  została zaproszona do wykonania różnych zadań w pracowniach znajdujących się na terenie oleskiego WTZ, tj. pracowni ceramicznej, rękodzieła artystycznego, aktywizacji manualnej, stolarskiej, informatycznej. Przed rozpoczęciem pracy na poszczególnych stanowiskach uczniowie zostali oprowadzona po całej placówce.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl