Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2661122

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu.

Uczniowie, Żaklina Wodarczyk klasa I kh, Irena Juszczak, Dominik Morcinek z klasy III kh oraz Katarzyna Nonas klasa IV kh, zostali zakwalifikowani do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Konkurs odbędzie się 14 marca o godzinie 12:30 w Powiatowym Ośrodku Doskonaleni Nauczycieli w Kluczborku . Za naszych reprezentantów trzymamy kciuki.

Wyjazd studyjny do firmy FAMUR FAMAK w Kluczborku w ramach Projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe dla Rynku Pracy

W dniu 27 lutego 2019 odbyła się wizyta studyjna w firmie FAMUR FAMAK.

FAMUR FAMAK S.A. to renomowany producent urządzeń transportowo-dźwigowych, działający z powodzeniem na rynku krajowym i zagranicznym od 70 lat.

W wycieczce brali udział elektrycy z klas 1eb, 2eb i 3 ie.  Przedstawiciele firmy pokazali uczniom system projektowania i wykonania "szaf" sterujących i zasilających produkowanych w zakładzie urządzeń. Następnie, uczniowie mogli zobaczyć na halach produkcyjnych jak wygląda produkcja konstrukcji stalowych, suwnic i wyciągarek.

 

 

Akademia Młodego Menedżera

Projekt: Opolskie Szkolnictwo dla Rynku Pracy

Uczniowie: Kamil Chrzęstek, Michał Nowak i Paweł Jeziorowski z klasy IV ti wzięli udział w kilku spotkaniach zorganizowanych w formie warsztatów w firmie Nestro z siedzibą w Starym  Oleśnie. Dyrektor firmy, pan Radosław Glińskim wraz z wyznaczonym zespołem zaprezentowali naszym uczniom w jaki sposób wykorzystują zasady Lean Mangament oraz jakie płyną z tego tytułu korzyści.

Wykorzystanie formuły warsztatów stworzyło szereg korzyści dla naszych uczniów.   Z jednej strony pozwoliło na swobodną wymianę uwag i spostrzeżeń pomiędzy uczniami i prowadzącym. Z drugiej, umożliwiło przepływ wiedzy a przede wszystkim  wymianę doświadczeń - przedstawienie modelu procesu produkcyjnego w systemie proALPA ERP.

Dyrektor firmy szczególną uwagę zwracał na całościowe patrzenie na procesy realizowane w firmie oraz na wymianę doświadczeń, tak aby uczniowie na pewno mogli wykorzystać je w swojej przyszłej pracy.

Gość - Pan Norbert Wienert (Wiatr)

19 lutego 2019r. mieliśmy okazję gościć absolwenta  naszej szkoły z roku 1977. Pan Norbert Wienert  (Wiatr) w tym właśnie roku ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową Dokształcającą w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych, a obecnie jest pracownikiem Biura Konstrukcyjnego Centrali Volkswagena w Wolfsburgu w Niemczech. Pan Wienert przedstawił referat wraz z prezentacją na temat „Motywacja do  nauki”. Sam ciepło wspomina czas spędzony w murach naszej szkoły i z chęcią tu wrócił, by opowiedzieć młodzieży o swojej pracy i o drodze do sukcesu zawodowego, jak również o projektowaniu i budowie samochodów Volkswagena.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl