Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2440585

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Szachiści na podium półfinału wojewódzkiego!

Uczniowie naszej szkoły w składzie Jakub Duda, Kamil Kiedrzyn, Sylwia Głuch i Krzysztof Wiecha wygrywając mecz eliminacyjny  z Zespołem Szkół w Oleśnie  awansowali do półfinału wojewódzkiego w szachach-drużynowych. Półfinał wojewódzki odbył się w Opolu gdzie nasza drużyna zdobyła bardzo dobre  III miejsce. Gratulujemy!

 

Uczennice i uczniowie z klasy II kh odwiedzili Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleśnie

13 i 17 grudnia 2018 r. uczennice i uczniowie z klasy II kh odwiedzili Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleśnie. WTZ jest placówką, której zadaniem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych, niezdolnych do podjęcia pracy. Dzięki temu osoby te, na miarę indywidualnych możliwości,  maja możliwość ogólnego rozwoju i poprawy sprawności niezbędnych do prowadzenia niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia. Młodzież  została zaproszona do wykonania różnych zadań w pracowniach znajdujących się na terenie oleskiego WTZ, tj. pracowni ceramicznej, rękodzieła artystycznego, aktywizacji manualnej, stolarskiej, informatycznej. Przed rozpoczęciem pracy na poszczególnych stanowiskach uczniowie zostali oprowadzona po całej placówce.

Z wizytą w Warszawie

10 grudnia dziesięcioosobowa delegacja z Olesna, udała się do Warszawy na oficjale wręczenie dokumentu potwierdzającego uznanie Kościoła św. Anny za Pomnik Historii. Nasz długoletni nauczyciel pan Józef Gallus, był jednym z delegowanych i miał przyjemność uczestniczyć w tej gali, która odbyła się z udziałem głowy państwa, prezydenta Andrzeja Dudy.

Stypendysta

28 listopada w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów prestiżowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów.  Dyplomy wręczał opolski kurator oświaty pan Michał Siek. Wśród 94 najzdolniejszych uczniów z województwa opolskiego znalazł się również uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie- Kamil Chwalczyk.  Kamil jest tegorocznym maturzystą, uczy się w zawodzie technik elektryk. Jak sam mówi uczenie się nie jest dla niego żadnym przymusem, robi to chętnie odnosząc przy okazji znaczące sukcesy, na co dowodem są konkursy matematyczne czy elektryczno-techniczne. W ostatnim czasie zakwalifikował się do II wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej. W wolnym czasie zajmuje się motoryzacją, dużo czasu poświęcił na odrestaurowanie swojego samochodu-fiata 126p oraz motoroweru, na którym przejechał większość województwa opolskiego. Jego pasją są również wycieczki rowerowe oraz wędrówki  górskie. Wakacje spędza na zdobywaniu kolejnych, wymarzonych szczytów. Jak każdy młody człowiek lubi się dobrze bawić w gronie swoich przyjaciół. Po ukończeniu szkoły i uzyskaniu świadectwa dojrzałości planuje rozpocząć studia na kierunku elektrycznym, a później otworzyć własną firmę. Kamilowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl