Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2770399

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

ZSZ na Facebook

  

Damian Świtała


Ukończył szkołę w roku szkolnym 1972/1973 w zawodzie stolarz. Obecnie prowadzi z sukcesami zakład stolarski z tradycjami w Sternalicach  - specjalność stolarka sakralna.


Wspomina swoją szkołę: „ W moich czasach szkolnych szkoła zawodowa to była szkoła w której inaczej uczono zawodów. Mile wspominam te 3 lata – 3 dni w szkole i 3 dni na praktyce w rodzinnej firmie prowadzonej przez mojego pradziadka od 1886r.. W trzeciej klasie nieżyjący już P. Olek „zmusił” mnie, żeby naukę kontynuować w technikum w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam z kolei „namówiono” mnie do kontynuacji nauki w Akademii Rolniczej w Poznaniu, wydział technologii drewna. To wszystko - od Olesna do Poznania – zaowocowało, że nasze wyroby są obecnie w wielu miejscach w kraju i za granicą. Moja firma wykonuje tylko wyposażenia kościołów- ołtarze, drzwi, konfesjonały, ławki. Nasze wyroby to setki kościołów w kraju, w Niemczech, W Szwecji i nawet na dalekim Sachalinie (Rosja)”.Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl