Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Róża, Apolinary, Filip

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2688625

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Magdalena Sawicka

Autorytet  to społeczne uznanie, prestiż osób lub grup bądź instytucji społecznych opartych na cenionym w danym społeczeństwie wartościach. Celem mojej wypowiedzi jest zaprezentowanie autorytetu w dziedzinie zawodowej. Dla mnie osobiście autorytetem jest Anna Lewandowska. Jest to 29-letnia polska sportsmenka, absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie .W wieku 12 lat Ania przeżyła tragedię rodziną . Mimo że już trenowała karate i wiedziała co to znaczy ból nie spodziewała się , że najsilniejszy cios dostanie od ojca. Zostawił on bowiem jej matkę, ją, młodszego o 2 lata brata i po prostu wyprowadził się z domu . Ania nie od zawsze miała styczność ze zdrowym stylem życia . Jej dzieciństwo było pełne przeziębień i alergii. Te doświadczenia wzbudziły jej większe zainteresowania wpływem żywienia na zdrowie . W jednym z wywiadów wspomniała, że człowiek uczy się przez całe życie. Ania poszerza swoja wiedzę w zakresie zdrowego żywienia i treningu. We wrześniu 2013r. zdobyła tytuł specjalisty do spraw żywienia . Założyła bloga o nazwie Helthy Plan by Ann, w którym udziela porad żywieniowych i sportowych. Anna jest piękną, zadbaną i atrakcyjną kobietą,  która aktywnie działa na rzecz promocji sportu wśród dzieciaków. Stale zachęca do ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego, jednocześnie walcząc o poprawę ich jakości. Jest również żoną znanego napastnika Reprezentacji Polskiej i Bayernu Monachium- Roberta Lewandowskiego. Małżeństwo z piłkarzem sprawiło, że Ania stała się osobą rozpoznawalną . Mimo to nie osiadła na laurach . Sama swoja ciężka pracą zapracowała na sukces, a ślub z Robertem przyniósł jej tylko większy rozgłos . Jest bowiem reprezentantką kraju w karate tradycyjnym i zawodniczką Klubu Karate Pruszków. Pomimo młodego wieku jej kariera prężnie się rozwija. Wywalczyła trzy medale Mistrzostw Świata seniorów, sześć medali Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych (w tym dwukrotnie Mistrzostwo Europy Seniorów), a także 29 medali Mistrzostw Polski (w tym dwa razy Mistrzostwo Polski Seniorów i cztery razy Młodzieżowe Mistrzostwo Polski. Ania może być autorytetem dla wielu młodych dziewczyn i przyszłych mam. Nawet podczas ciąży nie zrezygnowała z treningów. Stworzyła serię ćwiczeń dla kobiet w ciąży, by mogły aktywnie spędzać czas, bo przecież ciąża nie jest chorobą. Teraz jest moda na to by być „fit”, a Ania jest na to świetnym dowodem, że pomimo przeciwności losu można osiągnąć sukces i robić w życiu to, co się tak naprawdę kocha.   Dziękuję za uwagę.

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl