Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2299306

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Pracowity koniec wakacji Pocztu Sztandarowego

Poczet Sztandarowy pełni swoją służbę przez cały rok. Także w czasie dni wolnych od nauki szkolnej. W okresie wakacyjnym 15 sierpnia przypada  Święto Wojska Polskiego przypominające kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej tzw. Cudu nad Wisłą czyli pokonania wojsk bolszewickich pod Warszawą w 1920r i ocalenia Polski i Europy przed zalewem ideologii komunistycznej. W dniu tym przypada również święto kościelne - Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
Z tej okazji w kościele parafialnym pw. Bożego Ciała w Oleśnie odbyła się uroczysta msza św. Dalsze uroczystości odbyły się na cmentarzu komunalnym pod Pomnikiem Lotników Polskich.
Szkołę reprezentowali : Wiktoria Połowniak, Kevin Knopik i Nicola Zug.
Dnia 1 września delegacja Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Lompy  uczestniczyła w obchodach 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tradycyjnie  uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Lotników Polskich. Obecne były delegacje władz władz powiatowych, gminnych , a także dyrektorzy, uczniowie oleskich szkół oraz mieszkańcy Olesna. Szkoła była reprezentowana przez poczet sztandarowy w składzie Patrycja Chwałek, Izabela Majchrzak i Kamil Wolny. Wiązankę kwiatów pod pomnikiem w imieniu ZSZ złożyli uczniowie Piotr Nowak, Michał Sas i Sandra Wieczorek z kl. IIIa z wychowawcą Romanem Wolnym.
4 września poczet sztandarowy w tym samym składzie przywitał uczniów klas pierwszych.  Historię i symbolikę sztandaru przedstawił Andrzej Suder.   Podczas uroczystości dyrektor Horst Chwałek podziękował uczniowi Kamilowi Chwalczykowi za służbę w poczcie sztandarowym w roku szkolnym 2016/2017. W uroczystości brali udział przedstawiciele Cechu Rzemiosł Rożnych z Olesna z pocztem sztandarowym.

zobacz zdjęcia>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl