Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2299245

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

XIV edycja akcji "Młoda krew ratuje życie"

Za nami XIV edycja akcji "Młoda krew ratuje życie", w której brały udział szkoły ponadgimnazjalne, policealne i pomaturalne oraz dwie uczelnie wyższe z Opolszczyzny. Łącznie w roku szkolnym 2016/2017  uczniowie 33 szkół średnich i 2 szkół wyższych oddali ponad 1200 litrów krwi. W ZSZ w Oleśnie udało się zebrać ponad 53 litry. Zarząd Okręgowy  PCK w Opolu  i RCKiK w Opolu 6 września podsumowali całą akcję i podziękowali uczniom, opiekunom i dyrektorom szkół biorących udział w programie. W budynku urzędu wojewódzkiego w  sali im.
L. Kaczyńskiego dawniej Herbowej wręczono podziękowania i nagrody dla szkół. W uroczystości wzięli udział wicewojewoda Wioletta Porowska, kurator oświaty Michał Siek, dyrektor RCKiK Iwona Rajca – Biernacka.

Szkoły były oceniane m.in. pod względem ilości oddanej krwi przez jednego ucznia nasza szkoła zajęła 12 miejsce, ilości łącznie oddanej krwi w danej szkole – miejsce 9, a także najlepszych akcji promujących krwiodawstwo.
W tej ostatniej kategorii zwycięzcą okazał się nasz Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy. Prezentacja przygotowana przez ucznia Marka Sigmunda pod kierunkiem Andrzeja Sudera okazała się najlepsza i będzie reprezentować województwo opolskie w ocenie krajowej. Czekamy na dobre wieści.


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl