Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2299223

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Ogólnopolski Salon Maturzystów Perspektyw

19 września na Politechnice opolskiej odbył się ogólnopolski Salon Maturzystów Perspektyw. Na spotkanie przyjechali nie tylko reprezentanci blisko 30 uczelni wyższych z całej Polski, ale także eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

W tegorocznym opolskim spotkaniu maturzystów wzięło udział około 4.000 uczniów z Opola i województwa opolskiego. Wśród rzeszy młodych ludzi nie zabrakło również nas. Wszystkie klasy czwarte wzięły udział w spotkaniu. Nasi maturzyści są właśnie na etapie podejmowania decyzji maturalnych i wypełniania deklaracji. Była to więc świetna okazja, aby zapoznać się z ofertami szkół wyższych, regulaminami rekrutacji, ewentualnymi opłatami za naukę. Oprócz tego można było wziąć udział w różnorodnych zajęciach oferowanych przez wystawców. Była więc krótka lekcja chińskiego czy udział w Chłopskiej Szkole Biznesu –ekonomicznej grze planszowej inspirowanej historią przedsiębiorczych rzemieślników z XVIII-wiecznego ośrodka andrychowskiego. Gra jest symulacją działalności gospodarczej, uczącą zasad gospodarki rynkowej, rozwijającą kompetencje społeczne.

zobacz zdjęcia>>>


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl