Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Projekty - 2017


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2299324

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych

Jak podaje Biuro Prasowe Komendy Głównej Policji w 2016 r. w Polsce nastapił wzrost liczby ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. W ubiegłym roku na polskich drogach doszło do 33 350 wypadków, w których zginęły 2993 osoby. To wzrost w porównaniu do 2015 roku. Więcej też było rannych, tj. 40 343 osoby.

21.09.2017 r. na małej sali MDK w Oleśnie uczniowie z czterech klas: III eb, III kh, III ti oraz II ie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Inicjatorem spotkania byli olescy policjanci.  Prelekcja skierowana była przede wszystkim do młodych kierowców i uczniów uczestniczących w kursach prawa jazdy. Nie bez powodu. Przytoczone powyżej dane pokazują, że sprawcami znacznej części wypadków ze skutkiem śmiertelnym są kierowcy pomiędzy 18 a 24 rokiem życia.

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali wystąpień przedstawicieli oleskich służb zajmujących się bezpieczeństwem obywateli: Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji, asp. sztab. Sebastiana Wąsińskiego, dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Jarosława Zalewskiego, a także ratownika medycznego firmy „Falck”, pana Patryka Zimnowody. Na spotkanie przybyli również przedstawiciele miejscowych szkół prawa jazdy, a także przedstawiciel Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Oleśnie.

Dzięki przedstawionym prezentacjom i przekazanym informacjom uczniowie mieli możliwość przekonać się, że bezpieczeństwo na drogach uzależnione jest od wielu czynników, a samo zdanie egzaminu i posiadanie prawa jazdy nie gwarantuje bezpieczeństwa. Podobnie jak fakt przybycia na miejsce zdarzenia służb ratunkowych nie sprawia, że wszystko zawsze wraca do normy. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali odblaskowe opaski i ulotki informacyjne związane z akcją „EDWARD” (Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach).

 zobacz zdjęcia>>>

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa:

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl