Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2400012

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2 - Obóz naukowy

W czerwcu, w pierwszym tygodniu wakacji Adam Paśmionka z klasy 3 ti wziął udział w 5-dniowym obozie naukowym: „Inteligentne fabryki”. W obozie uczestniczyło 20 uczniów z różnych szkół województwa opolskiego.

Obóz odbył się  w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Adam uczestniczył w licznych wykładach, spotkaniach naukowych, np.  z dr inż. Elżbietą Milewską, adiunktem Politechniki Śląskiej, Instytutu Inżynierii Produkcji na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Tematem wykładu było funkcjonowania systemu IPOsystem, który samodzielnie i bezpośrednio steruje produkcją, tworząc tzw. System Inteligentnych Fabryk (Smart Factory). IPOsystem jest rezultatem 6-letniej pracy zespołu polskich programistów, technologów i managerów                   z rybnickiej firmy UIBS Teamwork.

Wielu nowych wrażeń doświadczył podczas wizyt studyjnych w takich miejscach jak:

  • Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM S.A. w Andrychowie,
  • Ice Group Sp.z o. o. w Rybniku,
  • Elektrownia szczytowo-pompowa w Porąbce,
  • Górnośląski Parku Przemysłowym w Katowicach.

Adam razem z całą grupą, codziennie uczestniczył w warsztatach zatytułowanych  „Najważniejsze kompetencje zawodowe po 2020 r.” Celem warsztatów  było pokazanie, na podstawie własnych doświadczeń oraz zdobytej wiedzy, możliwości związanych z pojawianiem się nowych zawodów na rynku pracy tj. Digital Death Manager – (Cyfrowy Menadżer Śmierci), który będzie zajmował się tworzeniem historii naszego życia z tego, co zostanie dostarczone po naszej śmierci lub też The Urban Shepherd – (Wielkomiejski Pasterz), którego zadaniem będzie projektowanie oraz opieka nad infrastrukturą zakładanych na dachach domów ogrodów, pasiek itp.

Ciekawym punktem obozu była  podróż w czasie za pomocą „kapsuły czasu” znajdującej się w Muzeum Browarnictwa w Żywcu.

Adam wrócił do Olesna bogatszy o wiele nowych doświadczeń i nauka ta na pewno nie pójdzie na marne.

zobacz zdjęcia>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl