Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2400087

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Wycieczka przedmitowa z geografii i biologii na Górę św. Anny

Nefelinit, magma, kaldera, trias… te pojęcia już nie stanowią zagadki dla uczniów klas drugich technikum im. Józefa Lompy. 31 października 2017 roku uczniowie uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z geografii i biologii na Górę św. Anny. Pierwsza część wycieczki odbyła się w siedzibie Parku Krajobrazowego, gdzie  młodzież wysłuchała wykładu na temat budowy geologicznej, podłoża skalnego i innych zjawisk przyrodniczych, które występują w obrębie Parku Krajobrazowego „Góra św.Anny”. Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem udali się do kamieniołomu w którym obecnie znajduje się amfiteatr, a potem do kaldery wygasłego wulkany sprzed 27 milionów lat. Na zakończenie wycieczki franciszkanin O.Ambroży  opowiedział w telegraficznym skrócie o historii sanktuarium i kulcie Świętej Anny na Opolszczyźnie. Opiekunkami na wycieczce były p. Iwona Krupa – nauczycielka biologii i p. Marzena Zug – nauczycielka geografii.

zobacz zdjęcia>>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl