Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2742845

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Tomasz Scheffler


Ukończył szkołę w roku szkolnym  1990/1991

W  zawodzie  technik mechanik, specjalność : obróbka skrawaniem

Obecnie  : konstruktor mechanik w dziale Badania i Rozwoju Zakładu Automatyki firmy Energo – Silesia w Zawadzkiem.


Wspomina swoją szkołę :  „Jestem absolwentem pierwszego rocznika Technikum Mechanicznego przy ZSZ w Oleśnie. Bardzo dobrze wspominam Grono Pedagogiczne, które zawsze było dla nas życzliwe i chętnie wspierało nas w rozwiązywaniu naszych problemów.

Z perspektywy czasu potwierdzam, że dzięki ich wysokim kompetencjom zostałem bardzo dobrze przygotowany do kontynuowania nauki na studiach politechnicznych. Szkoła zawsze wsłuchiwała się w potrzeby uczniów i umożliwiała nam rozwój swoich zainteresowań. W czasach powszechnego nauczania języka rosyjskiego, specjalnie na nasza prośbę umożliwiła nam naukę języka angielskiego. Niezapomniane wspomnienia pozostaną mi z zajęć w ciemni fotograficznej prowadzonej przez p. Pawła Miozgę. To dzięki szkole miałem możliwość odbyć miesięczną praktykę zawodową w zakładach IFA w miejscowości Hale (na terenie dawnej DDR). Bardzo dobre wspomnienia posiadam w związku z uczestnictwem w zajęciach praktycznej nauki zawodu, które odbywały się w warsztatach szkolnych. Zajęcia te były ciekawe i bardzo dobrze oraz bezpiecznie zorganizowane. Pamiętam, że mieliśmy z kolegami satysfakcję, że mogliśmy uczestniczyć w produkcji elementów sprzęgieł wykorzystywanych na kopalni. Miałem wtedy możliwość zapoznania się z charakterem pracy na takich wydziałach jak : tokarki, frezarki, szlifierki, stolarnia, obróbka ręczna, spawalnia i kuźnia. Zdobytą tam wiedze i umiejętności wykorzystuję w pracy zawodowej i w życiu codziennym. Miło wspominam czas kiedy wspólnie z kolegami – Piotrem Seewaldem oraz Piotrem Zającem przygotowywaliśmy naszą pracę dyplomową, która w części praktycznej polegała na zaprojektowaniu i wykonaniu zwijarki do blach.

To nauczyciele praktycznej nauki zawodu umiejętnie kierowali naszymi działaniami, zawsze zwracając  nam uwagę na zachowanie dobrych praktyk BHP, nauczyli nas samodzielności i odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Biorąc pod uwagę swoje doświadczenia z nauki w ZSZ Olesno oraz obserwując aktualne osiągnięcia szkoły oraz możliwości rozwoju różnych zainteresowań uczniów, jestem przekonany, że wybór nauki w naszej szkole przez uczniów o zainteresowaniach technicznych jest bardzo bobry.

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl