Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2400040

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Warsztaty na Politechnice Opolskiej

W piątek 1 grudnia 2017 r. informatycy biorący udział w  projekcie Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2, uczestniczyli w kilkugodzinnych warsztatach na Politechnice Opolskiej. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, i zgodnie z podziałem wzięli udział w następujących zajęciach:

  • w laboratorium automatyki i inżynierii odwrotnej, które prowadzone były przez dr inż. Krzysztofa Żaka. Tutaj uczniowie zapoznali się z systemami automatyki przemysłowej. Obejrzeli proces skanowania wybranych przedmiotów, a następnie analizę uzyskanego obiektu 3D pod kątem metrologicznym.
  • w laboratorium areodynamiki i hydrodynamiki maszyn, urządzeń i konstrukcji budowlanych.  W ramach tych zajęć uczniowie wykonali karoserię dla modelu pojazdu z masy plastycznej.  Następnie został przeprowadzony w tunelu areodynamicznym pomiar ruchu powietrza opływającego wykonaną karoserię.
  • w laboratorium silników spalinowych,  gdzie została omówiona budowa, zasady konstruowania i eksploatacji nowoczesnego silnika.  Po czym uczniowie mieli okazję przeprowadzić demontaż i montaż podzespołów silnika.

 

Dzięki warsztatom  na Politechnice Opolskiej  uczniowie mogli  nie tylko zobaczyć jak wygląda nauka na studiach ale także zdobyć nową  wiedzę i doświadczenia.

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl