Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2400021

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Od 13 do 17 listopada 2017 roku po raz dziesiąty obchodzono w Polsce i 143 innych krajach  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Pomysłodawcami tego zdarzenia są: były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Obchody Tygodnia Przedsiębiorczości odbyły się także w naszej szkole, w której pani Sylwia Cieśla prowadzi program Otwarta firma- Biznes. Jest to projekt koordynowany  przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i polega na organizowaniu przez szkołę spotkań uczniów z lokalnymi firmami i przedstawicielami urzędów. W ramach tego projektu pierwsze spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, panią Jolantą Kołodziej, odbyło się 13 listopada. Drugie spotkanie dla uczniów klas drugich, uczących się podstaw przedsiębiorczości, odbyło się 21 listopada.

W trakcie obu spotkań pani rzecznik przedstawiła uczniom zagadnienie dotyczące praw konsumenta, zaznajamiając ich z podstawowymi prawami klienta indywidualnego dotyczącymi zakupów i reklamacji towarów i usług. Dodatkowo omówiła również zasady odstąpienia od umowy kupna - sprzedaży  zawieranej przez konsumenta na odległość i poza lokalem. Przypomniała także o tym, że poradnictwo i wnoszenie przez rzecznika konsumentów spraw do sądu  związanych z nieprzestrzeganiem praw konsumenta jest nieodpłatne.

W planach jest również spotkanie z  doradcą zawodowym  Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnie – panią Patrycją Adamczyk.

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl