Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2482935

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

UCZNIOWIE ZEPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. JÓZEFA LOMPU W OLEŚNIE LAUREATAMI XLVII EDYCJI TURNIEJU BUDOWLANEGO „ZŁOTA KIELNIA”

Patryk Kościelny i Marcin Krawczyk, uczniowie klasy 3d Zasadniczej Szkoły Zawodowej im. Józefa Lompy w Oleśnie wzięli udział i zostali laureatami XLVII Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Opiekę nad nimi sprawowała pani Monika Michnik. Turniej był trzyetapowy i obejmował eliminacje szkolne, etap okręgowy w Gliwicach i centralny w Poznaniu.

Patryk Kościelny zajął 2 miejsce w Finale Centralnym Turnieju  w kwalifikacji B.18 tj. wykonywanie robót murarskich i tynkarskich i tylko 1 punktu zabrakło mu do tego aby być najlepszym tynkarzem w kraju. Patryk zajęcia praktyczne odbywa w Zakładzie Remontowo-Budowlanym Marcina Hądzla w Oleśnie.

Marcin Krawczyk zajął 5 miejsce w kwalifikacji B.09 tj. wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych. Zajęcia praktyczne Marcin odbywa w Zakładzie Instalacji Sanitarnych i C.O. „KALUS” u Pana Grzegorza Kalusa w Sowczycach.

Wiadomości z teoretycznych przedmiotów zawodowych uczniowie zdobywają na czterotygodniowych kursach zawodowych w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku.

Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia", decyzją MEN, są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Zwolnienie laureata lub finalisty Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia"   z etapu pisemnego egzaminu zawodowego jest równoznaczne z uzyskaniem z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie najwyższego wyniku.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej z całej Polski kształcących się w zawodach: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie w którym uczniowie mogą wybrać zadanie z robót malarsko tapeciarskich, montażu suchej zabudowy oraz układania posadzek,  murarz-tynkarz w którym uczniowie mogą wybrać zadanie z robót murarskich lub tynkarskich, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych i dekarz.

Formuła konkursu jest zbliżona do zewnętrznych egzaminów zawodowych

Środa, 31.01.2018r. , godz.16:30:

Etap pisemny w zawodach - kwalifikacjach malarz-tapeciarz, monter suchej zabudowy, posadzkarz, murarz-tynkarz, instalator i dekarz to test wybory trwający 60minót którym zawodnicy odpowiadaja na pytania teoretyczne.

Czwartek, 1.02.2018r., od 10:00-14:00:

Część praktyczna Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” to wykonanie zadania praktycznego z poszczególnych kwalifikacji zawodowych.

Patyk Kościelny miał za zadanie wykonać tynk cementowo-wapienny.

Marcin Krawczyk natomiast za zadania miał zmontowanie ogrzewania podłogowego.

Obaj nasi uczniowie poradzili sobie z zadaniem bardzo dobrze.

 

Piątek, 2.02.2018r., 11:00

Uroczyste zakończenie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Organizatorami turnieju Złota Kielnia są Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu oraz Komitet Główny Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Toruniu

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://turniejbudowlany.edu.pl/; www.zszolesno.pl oraz naszym szkolnym facebooku.

zobacz zdjęcia>>>

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl