Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 20 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Leon, Ludmiła, Eustachy

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2481626

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Kurs Baristy

Najlepsza kawa w mieście …

W dniach  9 - 12 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie można było napić się najlepszej kawy w całym mieście. A to za sprawą kursu baristy, w którym wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły.

Kurs Baristy odbył się w ramach projektu Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy 2.  Uczniowie poznali świat kaw, w który wprowadzeni zostali przez pana Waldemara Muchę - profesjonalistę wśród baristów.

Barista jest to osoba zawodowo zajmująca się wybieraniem, parzeniem oraz podawaniem kawy.

Uczniowie zdobyli umiejętność łączenia teorii z praktyką w zakresie parzenia kawy na profesjonalnym sprzęcie, rozróżniania gatunków kawy oraz wpływu sposobu parzenia na smak kawy. Uczniowie otrzymali sporą dawkę zaawansowanej wiedzy i umiejętności przygotowywania kawy i zdobienia napojów latte art.

Kurs zakończył się egzaminem praktycznym z przygotowania wybranego napoju kawowego oraz napisania testu. Każdy z uczestników kursu otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie kursu baristy.

Dzięki temu po ukończeniu kursu uczniowie mogą podjąć pracę na stanowisku baristy zarówno w małych jak i dużych przedsiębiorstwa gastronomicznych. Restauracje, hotele, lokale gastronomiczne, kawiarnie nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej poszukują osób znających się na kawie, najlepiej posiadających certyfikat ukończenia kursu dla baristów.

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl