Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2599335

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Osadnictwo północnej Opolszczyzny

23 listopada br. cztery klasy z naszej szkoły: I a, I b, I eb i II eb uczestniczyły w spotkaniu z archeologiem, panem Wojciechem Łonakiem. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii regionalnej. Pan W. Łonak przedstawił uczniom prezentację pokazującą efekty wykopalisk archeologicznych prowadzonych w wielu miejscowościach, również tych, z których pochodzą nasi uczniowie. Omówione zostały m. in. takie zagadnienia jak: ślady kultury łużyckiej (od ok. 1000 p.n.e., wykopaliska Kościeliska, Olesno – Walce, Kucoby, Ligota Oleska), kultura rzymska (Ligota Oleska), kultura Słowian (Sternalice), obiekty w ziemi z okresu wczesnego średniowiecza (Budzów), znaleziska monet (Bodzanowice, Karmonki Stare) , a także kafli piecowych z okresu XIV – XVI w (gródek w Sternalicach). Należy wspomnieć, że w pracach badawczych, prowadzonych w Budzowie, pomagali panu W. Łonakowi nasi uczniowie: Jakub Lubecki, Maciej Piech, Polański Piotr z klasy I ti oraz Gaida Michał, Marzec Florian i Jakub Żywica z II eb.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl