Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2599349

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Spotkanie z szefami kuchni lokalnych restauracji

W ciągu całego roku szkolnego naszą szkolną pracownię gastronomiczną odwiedzają różni szefowie. Takie właśnie spotkanie miało miejsce 26 lutego 2019 r. Tego dnia odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem szefa kuchni Restauracji „Ratuszowa” z Olesna, Panem Łukaszem Bandurowskim.  W warsztatach brała udział młodzież z 1 klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych . Szef kuchni zdradził młodzieży  niektóre tajniki zawodu, pokazał szybki sposób przygotowania smacznego obiadu.  Młodzież razem z  szefem przygotowywała roladki drobiowe ze szpinakiem , surówkę z marchwi i kaszę gryczaną na sypko. Efektownie  udekorowane  danie na talerzu wszystkim smakowało.

Podobne warsztaty kulinarne odbyły się w listopadzie z udziałem szefa kuchni Hotelu Olesno,  Panem Sebastianem Plotkiem. W trakcie warsztatów  młodzież przygotowywała smaczne potrawy i desery. Podpatrywała umiejętności  zawodowca i pytała o różne kulinarne  zagadnienia. W miłej i wesołej atmosferze zdobyła nowe umiejętności i doświadczenia.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl