Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2599324

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Konkurs krasomówczy w ZSZ w Oleśnie

7 marca w MDK odbyła się cykliczna impreza, na stałe wpisana w kalendarz imprez szkolnych, czyli Konkurs Krasomówczy „Szukamy autorytetów”. Od wielu lat uczniowie pod opieką polonistek pani Renaty Jerki i Beaty Szymczak przygotowują wystąpienia, w których prezentują cenione przez siebie i podziwiane osobowości z różnych dziedzin życia.

Tegoroczna XIX edycja przebiegała pod hasłem „Szukamy autorytetów wśród znanych osobowości  dwudziestolecia międzywojennego”.  W listopadzie 2018 roku w całym kraju, także w naszej szkole obchodziliśmy uroczystość Stulecia Niepodległości Polski. Wpisując się w te obchody uczniowie naszej szkoły szukali autorytetów wśród znanych sportowców, polityków, twórców właśnie z tego okresu. Marek Sigmund i Krzysztof Dembowski zaprezentowali  sylwetkę znanego sportowca Janusza Kusocińskiego. Dawid Kotyś  odnalazł swój autorytet w osobie cenionego  polityka Władysława Grabskiego,  a postać poety Juliana Tuwima ukazała w swej wypowiedzi Kinga Wieczorek. Z kolei Magdalena Sawicka zaprezentowała sylwetkę Stefana Żeromskiego, a Izabela Majchrzak Zofii Nałkowskiej. Znanych poetów Leopolda Staffa i Antoniego Słonimskiego przedstawili  natomiast Arkadiusz Wypasek i Samuel Giza. Zwycięzcami konkursu zostali: pierwsze miejsce Dawid Kotyś, drugie miejsce Izabela Majchrzak i trzecie miejsce Marek Sigmund.  Zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl