Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2686653

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Młodzież ZSZ w Oświęcimiu

26 marca maturzyści z klas: 4eb, 4ti i 4kh oraz  grupa uczniów z trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej   wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Auschwitz i Birkenau. Ten wyjazd organizowany jest cyklicznie i koresponduje z tym, co  uczniowie  poznają na lekcjach języka polskiego analizując literaturę obozową. W tym roku pogoda była kapryśna, ale mimo tych niedogodności wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie był to dla nich czas stracony i pozwolił na usystematyzowanie już posiadanej wiedzy.  Uczniowie spędzili w Muzeum 3,5 godziny, słuchając opowieści przewodników i oglądając miejsca, które do tej pory znali tylko z opowiadań Tadeusza Borowskiego. Wyjazd dostarczył im wielu niezapomnianych wrażeń, zmusił  też do refleksji na temat ogromu zła i okrucieństwa, które miało miejsce w nie tak odległej dla nich przeszłości.


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl