Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 15 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Florentyny, Ambrożego, Gawła

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2737955

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl


Edmund Kansy


Absolwent  ZSZ z roku 1966, ukończył szkołę w klasie o specjalności metalowej. Przez długie lata prowadzi i z sukcesami warsztat mechaniki pojazdowej w Skrońsku, długoletni I podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Oleśnie. (zmarł w maju 2012 roku)
„Był absolwentem pierwszego rocznika, który opuścił mury nowo zbudowanej szkoły zawodowej w Oleśnie.

Wspominał – „w 1966 roku ta szkoła wyglądała zupełnie inaczej niż teraz. Miło wspominam z tamtych lat Pana Szychowskiego – dyrektora. Nie było jemu wtedy warsztatów szkolnych, które zostały oddane do użytku później. Samochodem Marzen był wtedy Fiat 125p”.

Horst Chwałek, obecny dyrektor ZSZ w Oleśnie wspomina: „ Przez te wszystkie lata Pan Edmund ze swojego zakładu wypuścił w świat wielu świetnych mechaników branży samochodowej. Był wspaniałym człowiekiem, życzliwym ludziom, skromny, uśmiechnięty, chętny do opowiedzenia dowcipu. Należy podkreślić – był bardzo życzliwy szkole, którą kiedyś ukończył”.

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl