Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Biblioteka

Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2763922

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

Marcin Królik
ks. Marcin Królik

Ukończył szkołę  w roku szkolnym 1997 / 1998 w zawodzie technik handlowiec. Obecnie jest samodzielnym pracownikiem naukowym, doktorantem w Katedrze Kościelnego Prawa Procesowego, na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie prowadzi również zajęcia, ponadto pełni obowiązki sędziego Sądu Biskupiego w diecezji gliwickiej.
Wspomina swoją szkołę:  Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy wracam do chwil, czasu spędzonego w mojej – naszej szkole w latach 1994-1998, które miały dla mnie wyjątkowe znaczenie, odnajduję radość i wdzięczność. Nie sposób i nie miejsce by uzewnętrznić wszystko co serce czuje, a rozum przypomina. Jednak był to czas wyjątkowy, który budzi we mnie wdzięczność względem wielu p. Elżbiety Wężyk – mojej wychowawczyni, p. Róży Ledwoń o której wiele się mówiło, a przede wszystkim na „matmie” niejednokrotnie wiele się wydarzyło, o P. Horście Chwałku, którego serdeczności do dziś nieprzerwanie przez te lata doświadczam. Nie sposób wymienić wszystkich ale jeśli to czytacie wiedzcie, że z serca DZIĘKUJĘ.

Pamiętam, gdy pod koniec szkoły jeszcze przed maturą p. Andrzej Koprowski pytał nas bodajże na Podstawach Prawa, gdzie planujemy studiować. Wówczas przyznałem, że myślę o Teologii, na co profesor stwierdził: za to rodziny nie utrzymasz – pomyśl o prawie. Dziś z perspektywy czasu myślę, że miał profesor tzw. nosa, gdyż życie tak się potoczyło, że skończyłem i teologię i prawo. Jak mówi tytuł pewnego filmu La Vita è bella – Życie jest piękne.

Pozdrawiam całą naszą społeczność i cóż być może do zobaczenia. Dla potencjalnych uczniów naszej szkoły dodam Polecam - prawdziwe!


Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl