Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2400018

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 QR Code
Slide Qr Code by Wegemaluch.pl

WYJAZD NA PRAKTYKI ZAWODOWE WE FRANKFURCIE NAD ODRĄ W NIEMCZECH

W niedzielę 21 września 20 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie razem z opiekunami panią Oktawią Grucą i panem Zygfrydem Lukosikiem wyjechało na trzytygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech w ośrodku we Frankfurcie nad Odra.

W dniach 22.09.2014 do 10.10.2014r. uczniowie z klasy drugiej, trzeciej i czwartej wraz z opiekunem będzą brali udział w projekcie „Praktyka zagraniczna – lepszy start na rynku pracy“, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

W projekcie odbędą się praktyki zawodowe z branży gastronomicznej ( 8 osób z klasy 4k technik kucharz i 2 osoby z klasy 2kh technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz z branży budowlanej (10 osób z klasy 3bm technik budownictwa).

Grupa kucharzy będzie poznawała tajniki "Narodowej kuchni niemieckiej". W trakcie zajęć będą przygotowywali regionalne potrawy np. zupy ziemniaczane i z soczewicy,  golonka, gulasze, sznycel po wiedeńsku, jabłka zapiekane, dżemy i konfitury. Każdego rana także będą wypiekali pieczywo i przygotowywali śniadania.

Grupa budowlańców natomiast pozna „Rzemiosło murarskie: mury ozdobne i licowe”. W ciągu trzech tygodni zajęć będą murowali elementy licowe ścian zewnętrznych, nadproża ceramiczne  otworów i konstrukcji słupowych. Każdy wymurowany element będzie także spoinowany.

Trzytygodniowe praktyki będą się odbywały w ośrodku dokształcania zawodowego we Frankfurcie nad Odrą. Ośrodek ten od lat czterdziestych XX wieku zajmuje się kształceniem praktycznym uczniów w zawodach z branży budowlanej,  a od lat osiemdziesiątych także z branży gastronomicznej.

Uczniowie będą mogli poznać profesjonalne warsztaty pracy z ich nowoczesnym wyposażenie. Będą nabywać nowe umiejętności zawodowe na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach pracy oraz zweryfikują swoją wiedzę zawodową w warunkach europejskich. Będą mogli także rozwinąć umiejętność posługiwania się językiem niemieckim.

W czasie pobytu w Niemczech uczniowie będą zakwaterowani w internacie przy ośrodku.

W czasie wolnym przewidziane są wyjazdy do Berlina, Poczdamu, poznanie  Frankfurtu i Słubic oraz ich okolic. Uczniowie będą mogli korzystać z bazy sportowo-rekreacyjnej ośrodka.

 

Koordynator mgr inż. Joachim Rataj

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl