Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w oleśnie

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Biblioteka

BIP - Powiat Oleski


DKMS


Dakar 2016 wydarzenia

Statystyka

Odsłon : 2400096

Szukaj

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

PRAKTYKI ZAWODOWE WE FRANKFURCIE NAD ODRĄ W NIEMCZECH

Zbliża się data wyjazdu uczniów na praktyki zawodowe w Niemczech. W szkole zakończył się proces rekrutacji. Składy grup ustalono. Uczniowie pracują obecnie na zajęciach językowych poznając podstawowe słownictwo z zakresu budownictwa (grupa budowlana) i gastronomi (grupa kucharska).


W dniach 21.09.2014 do 10.10.2014 grupa 20 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie z klasy drugiej, trzeciej i czwartej wraz z opiekunem będzie brała udział w projekcie „Praktyka zagraniczna – lepszy start na rynku pracy“, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

W ramach projektu uczniowie odbędą praktyki zawodowe w branży gastronomicznej ( 8 osób z klasy 4k technik kucharz i 2 osoby z klasy 2kh technik żywienia i usług gastronomicznych) oraz z branży budowlanej (10 osób z klasy 3bm technik budownictwa)

Trzytygodniowe praktyki będą się odbywały w ośrodku dokształcania zawodowego we Frankfurcie nad Odrą. Ośrodek tenor lat czterdziestych XX wieku zajmuje się kształceniem praktycznym uczniów w zawodach z branży budowlanej,  a od lat osiemdziesiątych także z branży gastronomicznej.

Uczniowie będą mogli poznać profesjonalne warsztaty pracy z ich nowoczesnym wyposażenie. Będą nabywać nowe umiejętności zawodowe na profesjonalnie przygotowanych stanowiskach pracy oraz zweryfikują swoją wiedzę zawodową w warunkach europejskich. Będą mogli także rozwinąć umiejętność posługiwania się językiem niemieckim.

W czasie pobytu w Niemczech uczniowie będą zakwaterowani w internacie przy ośrodku.

W czasie wolnym przewidziane są wyjazdy do Berlina, Poczdamu, poznanie  Frankfurtu i Słubic oraz ich okolic. Uczniowie będą mogli korzystać z bazy sportowo-rekreacyjnej ośrodka.

 

Koordynator mgr inż. Joachim Rataj

Lista uczniów  Zespołu Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

zakwalifikowanych  na praktyki zawodowe

w ramach projektu

 

Praktyka zagraniczna - lepszy start na rynku pracy”

Grupa budowlana

Lp.

Imię i Nazwisko ucznia

Klasa

1.

Bartyla Dawid

3 bm

2.

Binek Mateusz

3 bm

3.

Kisiel Marcin

3 bm

4.

Maleska Adam

3 bm

5.

Pradella Filip

3 bm

6.

Roj Tomasz

3 bm

7.

Świtalski Dominik

3 bm

8.

Widera Tomasz

3 bm

9.

Wolny Dawid

3 bm

10.

Wrzeszcz Przemysław

3 bm


Rezerwowy

 

11.

Wręczycki Kewin

3 bm


Grupa kucharska

Lp.

Imię i Nazwisko ucznia

Klasa

1.

Zofia Augustynowicz

IV kh

2.

Monika Ciężka

IV kh

3.

Justyna Damiak

IV kh

4.

Kamil  Gasch

IV kh

5.

Agnieszka Janik

IV kh

6.

Justyna Książek

IV kh

7.

Magdalena Kucharz

IV kh

8.

Joanna Szopa

IV kh

9.

Monika Bryś

II kh

10.

Anna Nikel

II kh


Rezerwowy

 

11.

Sandra Zug

IV kh

 

 zobacz zdjęcia >>>

Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie

46- 300 Olesno                                                                                                                               tel.-fax. (34) 358+26+15

ul. Wielkie Przedmieście 41                                                                                                                        zszolesno@o2.pl