Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

 

Korzystając z uroczystości Szkolnych Jasełek, zostały wręczone

po raz dziesiąty Stypendium Naukowe dla najlepszych uczniów Naszej Szkoły.

 

W tym roku za szczególne osiągnięcia

i wzorową postawę uhonorowano.

 z Branżowej Szkoły I stopnia:

 Kamila Brodowego uczenia klasy III b

Kamil ma wzorowe sprawowanie, bardzo wysoka średnią, wielokrotnie reprezentował szkołę na konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Najważniejszym osiągnięciem Marka jest 1 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Złota Kielnia” i tytuł „Młodego Malarza roku 2019”. W klasie inicjuje różne imprezy oraz wycieczki. Jest osoba otwartą i chętnie udziela pomocy potrzebującym.

 z Technikum :

 Martynę Helios uczennicę klasy II kh

 Martyna ma wzorowe sprawowanie, bardzo wysoka średnią, wielokrotnie reprezentował szkołę na konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Jest osoba otwartą i chętnie udziela pomocy potrzebującym.

 Stypendium przyznano na okres 10 miesięcy

od 1 września  do 30 czerwca roku następnego

w wysokości 70zł miesięcznie, a więc każdy Stypendysta otrzyma 700zł.

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy działa już dwanaście lat, a powstało z inicjatywy nauczycieli, którzy postanowili sami wesprzeć młodzież oraz szkołę w realizacji jej zadań .

 

 

 

Dnia 10 grudnia 2019 r. uczniowie klas III c i III kh wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Wrocławia na Jarmark Bożonarodzeniowy. Pięknie przystrojony rynek, mnóstwo smakołyków z różnych zakątków świata, piękne, ręcznie wykonane świąteczne ozdoby i zapach pierników pozwolił poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia i chociaż na chwilę poczuć się jak w bajce wśród światełek, bombek, choinek ....... Wesołych Świąt !!!

zobacz zdjęcia>>>

 

We wtorek 10 grudnia klasy 1ki oraz 1ie wraz z opiekunami panią W. Wachecką, A. Bednarek i panem A. Krzakiem udały się do Częstochowy. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania klasztoru Paulinów. Młodzież mogła zobaczyć Skarbiec Jasnogórski, Bazylikę oraz Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zwiedzanie zakończył spacer Wałami Jasnogórskimi. Następnie udaliśmy się do kina na film p.t. „Kraina Lodu 2”. Po seansie nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji McDonald’s. W dobrych nastrojach wróciliśmy do domów.