Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Pod koniec listopada odbył się w naszej Szkole etap szkolny XXVII Turnieju Matematycznego dla uczniów szkół branżowych I stopnia . Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Uczniowie przez 90 minut rozwiązywali 10 zadań otwartych. Najlepszymi okazali się:

I miejsce     Jakub Hofman kl. 1d

      II miejsce   Maksymilian Mrugała kl. 3a

               III miejsce    Jakub Paprotny kl. 1b

 

Uczniowie ww. będą tworzyli drużynę ZSZ Olesno, która w marcu 2020 r. zmierzy się z zadaniami matematycznymi w Opolu na etapie wojewódzkim. Zwycięzcom I etapu gratuluję i życzę powodzenia na kolejnym etapie zawodów.

 

Grudzień to często czas zakończenia pierwszego semestru nauki w roku szkolnym, lecz dla maturzystów również czas wytężonej pracy. Aby ułatwić przygotowania do matury Politechnika Łódzka przygotowała zestawy maturalne z matematyki, fizyki i chemii. Można będzie sprawdzić swoje umiejętności rozwiązując on-line maturę próbną dostępną na platformie www.infimat.p.lodz.pl. Aby rozwiązać arkusze należy zarejestrować się na

podanej stronie wybierając odpowiednią maturę. Możliwość przystąpienia do tej matury jest całkowicie bezpłatna. Matury będą dostępne od poniedziałku 16.12.2019 od godz. 8.00 do niedzieli 22.12.2019 do godz. 24. Od niedzieli o północy aż do końca roku szkolnego, każdy z uczestników będzie mógł sprawdzić swoje wyniki. Aby rozwiązać test wystarczy mieć komputer z dostępem do Internetu.

26.11.2019 r. i 03.12.2019 r. uczniowie z klas III a, III c oraz III ti uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zrealizowanych na terenie Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie. Spotkania rozpoczęły się od zwiedzenia budynku Komendy. Przy czym uczniowie z klasy III ti, na placu zewnętrznym, zostali zapoznani z wyposażeniem radiowozu, a młodzież z klas III a i III c weszła na teren aresztu, który nie był dostępny podczas pierwszej wizyty, z uwagi na przebywającą tam osobę zatrzymaną.

W drugiej części zajęć, na terenie sali konferencyjnej, uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które poprowadził sierż. sztab. Marek Kotara. Podczas wizyt w jednostce policji uczniowie mieli okazję przetestować alkogogle, kamizelkę i hełm kuloodporny, Alcomat A02, Alcosensor IV. Pan M. Kotara zaprezentował również Taser X2.

zobacz zdjęcia>>>