Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

W tym roku Samorząd Uczniowski postanowił trochę inaczej niż w latach ubiegłych uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przy aktywnej współpracy ze strony nauczycieli i pracowników naszej szkoły stworzyli tablo „ZSZ – Team” z przymrużeniem oka. Każdy z pracowników ZSZ mógł się poczuć jak gwiazda prawdziwej sesji fotograficznej wykorzystując do stylizacji gadżety jak z fotobudki. Wspólna zabawa, efekt w postaci kolorowego tablo, certyfikaty nauczycielskie, słodkości oraz serdeczne życzenia składane przez uczniów z pewnością umiliły ten dzień, tak ważny dla wszystkich osób związanych z naszą szkołą.

zobacz zdjęcia>>>

9 października 2019 r. pięć klas pierwszych Branżowej Szkoły I Stopnia udało się na pieszą wycieczkę integracyjną szlakiem patrona szkoły - Józefa Lompy - do Starego Olesna. Młodzież miała okazję zwiedzić kościół św. Anny i poznać jego historię. Na Siedmiu Źródłach wszyscy chwilę odpoczęli, zaczerpnęli świeżego powietrza oraz spróbowali wody źródlanej. W ośrodku wypoczynkowym Anpol klasy pierwsze brały udział w zabawach integracyjnych, piekły kiełbaski i miło spędziły czas na rozmowach z rówieśnikami, wychowawcami i opiekunami.

zobacz zdjęcia>>>

W dniach 30.09.2019 uczniowie klas trzecich technikum wyjechali na trzydniową wycieczkę do Międzygórza - Masyw Śnieżnika. Program wycieczki zakładał zrealizowanie trzech założeń: coś dla ducha, coś dla ciała i coś dla umysłu. Ducha umacnialiśmy dnia pierwszego w Nysie - zwiedzając Bazylikę pw. św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki. Oprowadzeni zostaliśmy przez ks wikarego Andrzeja Flaka pochodzącego z Olesna. Ks. Prałat Mikołaj Mróz proboszcz oprowadził nas po skarbcu św. Jakuba znajdującym się w wierzy obok bazyliki. W tym samym dniu zwiedzaliśmy pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim gdzie poznaliśmy jego historię, układ architektoniczny i problemy z odbudową. Ostatnim punktem dnia było sanktuarium Marii Śnieżnej znajdujące się pod szczytem góry Igliczna w Masywie Śnieżnika, nieopodal Międzygórza. Ciekawa prelekcja ks. proboszcza przybliżyła nam historię obiektu oraz znaczenie jego wystroju.
Drugiego dnia coś dla ciała czyli piesza wędrówka na Śnieżnik. nie wszyscy doszli, ale ci którzy znaleźli się na szczycie mieli okazję zobaczyć przepiękne widoki Sudetów Wschodnich.
Dzień trzeci coś dla umysłu. Pobyt w Republice Czeskiej. Z przyczyn niezależnych odwołano wizytę w elektrowni szczytowo- pompowej Dlouhé Stráně w Koutach nad Desnou. W zamian uczniowie poznali proces ważenia piwa w browarze Holba w Hanuszowicach. Mimo przelotnych opadów wycieczkę należy uznać jako bardzo udaną.

zobacz zdjęcia>>>