Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Skończyły się wakacje, witamy więc nowy rok szkolny. Wraz z jego początkiem przyjęliśmy do naszej szkolnej społeczności młodszych kolegów. Przybyli do nas absolwenci wygaszanych gimnazjów i szkół podstawowych z terenu całego powiatu (a także spoza niego). Od 2 września jesteśmy wielką szkolną rodziną.

zobacz zdjęcia>>>

4 września delegacja naszej szkoły na czele z dyrektorem p. Horstem Chwałkiem wzięła udział w uroczystości podsumowującej na poziomie wojewódzkim ubiegłoroczny turniej szkół średnich i wyższych pod nazwą Młoda krew ratuje życie. 
Spotkanie przedstawicieli szkolnych krwiodawców miało miejsce w sali Orła Białego w urzędzie marszałkowskim w Opolu. Wzięli w nim udział także organizatorzy turnieju czyli przedstawiciele RCKiK w Opolu , Zarządu Wojewódzkiego PCK oraz przedstawiciele wojewody, marszałka, prezydenta miasta Opola, poseł Ryszard Wilczyński.
Szkoły oceniono w trzech kategoriach : najlepsza promocja, ilość oddanej krwi oraz aktywność szkoły.
W kategorii promocja prezentacja przygotowana przez ucznia naszej szkoły Marka Sigmunda zajęła 3 miejsce. Szkoła otrzymała okazały puchar oraz nagrodę rzeczową.

zobacz zdjęcia>>>

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

odbędzie się dnia 2 września o godz. 9.00

dla klas pierwszych w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie,

pozostałe klasy spotykają się z wychowawcami w szkole o godz. 9.00.