Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Solidarni z Ukrainą

ZSZ Olesno

Biblioteka

Vulcan e - dziennik

  

Damian Świtała

 

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1972/1973 w zawodzie stolarz. Obecnie prowadzi z sukcesami zakład stolarski z tradycjami w Sternalicach  - specjalność stolarka sakralna.

 

 

Wspomina swoją szkołę: „ W moich czasach szkolnych szkoła zawodowa to była szkoła w której inaczej uczono zawodów. Mile wspominam te 3 lata – 3 dni w szkole i 3 dni na praktyce w rodzinnej firmie prowadzonej przez mojego pradziadka od 1886r.. W trzeciej klasie nieżyjący już P. Olek „zmusił” mnie, żeby naukę kontynuować w technikum w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam z kolei „namówiono” mnie do kontynuacji nauki w Akademii Rolniczej w Poznaniu, wydział technologii drewna. To wszystko - od Olesna do Poznania – zaowocowało, że nasze wyroby są obecnie w wielu miejscach w kraju i za granicą. Moja firma wykonuje tylko wyposażenia kościołów- ołtarze, drzwi, konfesjonały, ławki. Nasze wyroby to setki kościołów w kraju, w Niemczech, W Szwecji i nawet na dalekim Sachalinie (Rosja)”.

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.