Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Solidarni z Ukrainą

ZSZ Olesno

Biblioteka

Vulcan e - dziennik

  

 

Rudolf Bondza

 

 

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1971/1972 w zawodzie stolarz. Obecnie prowadzi zakład stolarski w Oleśnie.

 

Wspomina swoją szkołę: „Do szkoły uczęszczałem w Oleśnie, ale praktykę odbywałem w Chudobie. Do dzisiaj wykonuję zawód, którego wyuczyłem się w szkole. Do tej pory wyszkoliłem 30 uczniów w zawodzie stolarz. Wspominam i chwalę p. Matyjową, która dużo wymagała, ale to było dobre. Podobnie jak p. Jędrzej. Moimi wychowawcami byli p. Rutkowski i p. Szychowski. Kolegami z ławki byli: Tadek Kacała, Edek Wąsiński i śp. Janek Moczygemba, którego niedawno pożegnaliśmy. Od wielu lat udzielam się w Komisji egzaminacyjnej dla zawodu stolarz w Izbie Rzemieślniczej w Opolu”.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.