Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Solidarni z Ukrainą

ZSZ Olesno

Biblioteka

Vulcan e - dziennik

 

 

 

 Zygfryd Kulig

 

Ukończył  szkołę w roku szkolnym  2006/2007 w zawodzie    technik elektronik.

Obecnie: pracuje jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie.

 

Wspomina swoją szkołę :  „Szkoła, do której uczęszczałem może pochwalić się dużymi możliwościami rozwijania zainteresowań i pasji. Wkraczając jako absolwent gimnazjum nie miałem najmniejszego pojęcia z podstaw elektroniki, natomiast opuszczając mury tej szkoły stałem się fachowcem z zakresu elektroniki.

Dobra atmosfera, która panowała : pomoc, otwartość i życzliwość nauczycieli sprawiła,  że chętnie się do niej wracało, o czym świadczą częste spotkania z kolegami ze szkolnych lat.

Fachowe przygotowanie nauczycieli i umiejętność przekazywania wiedzy sprawiło, że zajmowałem wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych z matematyki i języka niemieckiego, co przełożyło się również na późniejsze lat studiów na Politechnice Częstochowskiej, gdzie z języka niemieckiego zdobyłem IV miejsce w kraju.

Poważne traktowanie pracy przez nauczycieli tej szkoły, otwartość na innowacje, poczucie humoru i konsekwentne podejście indywidualnie do ucznia przyczyniło się do rozbudzenia ciekawości w każdym z nas.

Poczucie odpowiedzialności wychowawcy Pana Pawła Marciniszyna za naszą klasę sprawiło, że podczas wywiadówek zapraszani byli nauczyciele różnych przedmiotów, a szczególnie zawodowych po to, by jeszcze bardziej zmotywować nas do efektywniejszej pracy. Odniosło to duży skutek, ponieważ wszyscy moi koledzy zdali maturę.

Dzięki pasji, którą rozwijałem pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów technicznych, podanej technicznej literaturze zdałem egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie organizowany przez OKE Wrocław.

Fachowe i odpowiedzialne podejście nauczycieli przedmiotów technicznych ukierunkowało mnie do podjęcia studiów w tym kierunku. Chętnie podjąłem pracę w mojej rodzimej szkole ze względu na serdeczność i otwartość ze strony byłych nauczycieli oraz na dobrą w niej panującą atmosferę. Mile wspominam również wspólne wyjazdy na wycieczki i do zakładów pracy. To był najpiękniejszy okres w moim życiu z lat szkolnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.