Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

3 października  w Starym Oleśnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. ZSZ reprezentowany był przez drużynę dziewcząt i chłopców.

 

Dziewczyny w składzie: Simona Werner, Weronika Kierat, Anna Hadzik, Ksenia Małyska, Dagmara Kos, Ola Plewińska, Justyna Jamrozy, Andrea Jamrozy, Sandra Augustyniok, Jessica Zięcina, Paulina Steinert zdobyły Wicemistrzostwo Powiatu Oleskiego ustępując sztafecie z ZSEiO w Oleśnie. Na ostatniej zmianie Andrea Jamrozy wyprowadziła naszą sztafetę na 1 miejsce, jednak ostateczny wynik rozstrzygnął się na ostatnich 50 metrach. Opiekunką tej drużyny była pani Katarzyna Derkowska.

 

Jak zwykle bardzo emocjonujący okazał się bieg sztafet męskich. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie i do ostatniej zmiany nie było wiadomo kto zwycięży. Ostatecznie Adam Piontek  wyprowadził sztafetę na 1 miejsce i chłopcy zdobyli tytuł Mistrza Powiatu . Sztafetowe biegi są wyjątkową dyscypliną, w której siła drużyny decyduje o miejscu, każdy pracuje na wspólny wynik.

 

Zwycięska drużyna chłopców  w składzie:
Dominik Droś, Łukasz Koj, Kamil Król, Daniel Ostrzecha, Adam Piontek, Sebastian Prochota, Jacek Reczko, Mariusz Rzepka, Paweł Sklorz, Kacper Zacha, prowadzona była przez pana Krzysztofa Antonowicza.

 

Z kolei kilka dni wcześniej, bo 30.09.2016 w Wieluniu odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych. Nasza szkoła reprezentowana była przez następujących budowlańców: Krzysztofa Rataja, Patryka Pałasza, Patryka Osadnika, wszyscy z klasy trzeciej oraz  pierwszoklasisty Kacpra Zachy. Celem zawodów była promocja zdrowia i kultury fizycznej, popularyzacja lekkoatletyki oraz wdrażanie młodzieży do rywalizacji sportowej. Nasza drużyna brała udział w Biegach Przełajowych oraz Wieloboju Budowlanym. W pełnym rynsztunku budowlanym nasi chłopcy zajęli V miejsce i gdyby nie popsuta spinka od bandaża z pewnością byłoby miejsce na podium. Drużynowo panowie zajęli VII miejsce. Opiekunem zespołu był pan Krzysztof Antonowicz.

zobacz zdjęcia>>>

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.