Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

19 października 2016r. na stadionie OKS w Oleśnie odbył się powiatowy  finał w piłce nożnej szkół średnich. Jak co roku zawody odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy etap to rozgrywki grupowe, które wyłoniły 4 półfinalistów: ZSEiO Olesno, ZSP Dobrodzień, ZS Gorzów Śląski i ZSZ Olesno. W pierwszym półfinałowym meczu, w którym zmierzyły się szkoły ZSZ Olesno i ZS Gorzów Śląski, padł wynik 1:0 dla ZSZ Olesno. W drugim półfinale ZSEiO  pokonało 3:1  ZSP Dobrodzień. Finałowy mecz wyłonił zwycięzcę, ZSZ okazał się lepszy od ZSEiO  pokonując swoich rywali 3:1. Było to już drugie spotkanie tych drużyn w tym turnieju, gdyż rywalizowały one ze sobą w fazie grupowej turnieju i tam również lepsza okazała się nasza drużyna, pokonują rywali wynikiem 5:3. Uczniowie naszej szkoły tym zwycięstwem obronili tytuł Mistrza Powiatu Oleskiego z ubiegłego roku szkolnego, będą również reprezentować nasz powiat na półfinale wojewódzkim , który odbędzie się wiosną. Królem strzelców turnieju został uczeń naszej szkoły z trzeciej klasy technikum- Mateusz Piśniak. Pozostali członkowie naszej zwycięskiej drużyny to: Bartłomiej Klonowski, Radosław Kansy, Patryk Kościelny, Sebastian Prochota, Patryk Osadnik, Adrian Jonek, Łukasz Porębski, Adam Piontek, Paweł Sklorz, Sebastian Świtała, Oliver Kalus, Krzysztof Rataj, Robert Barczyk, Kamil Król, Adam Skupiński, Daniel Ostrzecha, Szymon Szczuka, Klaudiusz Wiatr. Opiekunem zespołu był pan Dariusz Rozik. Mistrzom Powiatu  Oleskiego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.