Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

   

 

 

 

 

mł. bryg. Marek Kucharczyk

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1985/1986 w   zawodzie  stolarza.

 

Obecnie: pełni obowiązki Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie.

 

 

 

Wspomina swoją szkołę :  Lata spędzone w ZSZ w Oleśnie wspominam bardzo miło            i z sentymentem. Były to lata mojej młodości i wkraczania w dorosłe życie. W szkole spotkałem wielu wspaniałych ludzi, kolegów i pedagogów. Zawsze pociągał mnie sport             i miałem to szczęście, że spotkałem takich nauczycieli jak Panowie Kaniuka i Muszyński. Mile wspominam swoją wychowawczynię Panią Prandzioch, choć nie należałem do pokornych uczniów, zawsze potrafiliśmy znaleźć kompromis. Z kolegami i koleżankami miałem bardzo dobry kontakt, z niektórymi spotykam się do dziś. Na większości zajęć w jednej ławie siedzieliśmy z Jackiem Bajorem, kolegą jeszcze ze szkoły podstawowej. Niedoceniane dziś szkoły zawodowe były wspaniałym miejscem rozwoju dla młodych ludzi, gdyż zdobywało się kompleksową wiedzę teoretyczną popartą praktyką. Każdy człowiek dążący do osiągnięcia wytyczonego sobie celu, jeżeli jest konsekwentny i spotyka na swojej drodze wspaniałych ludzi, prędzej czy później ten cel osiągnie.

 

Ja miałem to szczęście, że takich ludzi spotkałem.

 

 

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.