Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

W dniach 30.09.2019 uczniowie klas trzecich technikum wyjechali na trzydniową wycieczkę do Międzygórza - Masyw Śnieżnika. Program wycieczki zakładał zrealizowanie trzech założeń: coś dla ducha, coś dla ciała i coś dla umysłu. Ducha umacnialiśmy dnia pierwszego w Nysie - zwiedzając Bazylikę pw. św. Jakuba Apostoła i św. Agnieszki. Oprowadzeni zostaliśmy przez ks wikarego Andrzeja Flaka pochodzącego z Olesna. Ks. Prałat Mikołaj Mróz proboszcz oprowadził nas po skarbcu św. Jakuba znajdującym się w wierzy obok bazyliki. W tym samym dniu zwiedzaliśmy pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim gdzie poznaliśmy jego historię, układ architektoniczny i problemy z odbudową. Ostatnim punktem dnia było sanktuarium Marii Śnieżnej znajdujące się pod szczytem góry Igliczna w Masywie Śnieżnika, nieopodal Międzygórza. Ciekawa prelekcja ks. proboszcza przybliżyła nam historię obiektu oraz znaczenie jego wystroju.
Drugiego dnia coś dla ciała czyli piesza wędrówka na Śnieżnik. nie wszyscy doszli, ale ci którzy znaleźli się na szczycie mieli okazję zobaczyć przepiękne widoki Sudetów Wschodnich.
Dzień trzeci coś dla umysłu. Pobyt w Republice Czeskiej. Z przyczyn niezależnych odwołano wizytę w elektrowni szczytowo- pompowej Dlouhé Stráně w Koutach nad Desnou. W zamian uczniowie poznali proces ważenia piwa w browarze Holba w Hanuszowicach. Mimo przelotnych opadów wycieczkę należy uznać jako bardzo udaną.

zobacz zdjęcia>>>