Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Solidarni z Ukrainą

ZSZ Olesno

Biblioteka

Vulcan e - dziennik

19 listopada 2019 r. w klasie  IV kh  w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych odbyło się spotkanie z przedstawicielką  ZUS  w  Oleśnie, panią Katarzyną Kansik. 

Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się od strony praktycznej czym są ubezpieczenia społeczne, jaka jest rola i zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jak on funkcjonuje oraz jakie są korzyści                  z tytułu płacenia składek.  Pani Katarzyna Kansik  zapoznała młodzież z obowiązkami pracodawcy wobec ZUS. Przedstawiła rodzaje deklaracji rozliczeniowych  i sposób ich wypełniania, a przede wszystkim  wskazała uczniom cel opłacania składek oraz  jakie składki opłaca pracodawca za swoich pracowników. Zachęcała młodzież do zakładania własnych działalności, ukazując korzyści bycia właścicielem firmy.

Serdecznie dziękujemy  pani Katarzynie Kansik  za przybycie do naszej szkoły.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.