Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Solidarni z Ukrainą

ZSZ Olesno

Biblioteka

Vulcan e - dziennik

30 listopada w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów prestiżowego Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród 93 najzdolniejszych uczniów z województwa opolskiego znalazł się również uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie- Marek Sigmund.  Marek jest tegorocznym maturzystą, uczniem 4 klasy technikum, uczy się w zawodzie technik informatyk.  To uczeń mocno angażujący się w życie szkoły, bierze udział w licznych olimpiadach i konkursach przedmiotowych, np. w olimpiadzie statystycznej czy konkursie krasomówczym . Z powodzeniem wziął udział w Olimpiadzie Bibliologicznej i Informatologicznej zyskując tytuł finalisty. W XIV Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych „Młoda Krew ratuje życie” w kategorii: promocja honorowego krwiodawstwa, za przygotowanie filmu, zajął III miejsce. Jego hobby to sport, bardzo lubi  siatkówkę i piłkę nożną. W wolnym czasie lubi także grać w gry komputerowe. Nauka sprawia mu wiele satysfakcji, nie traktuje jej jak zło konieczne. Chętnie uczy się przedmiotów zawodowych, ale lubi też lekcje matematyki czy języka polskiego. W przyszłości chce kontynuować naukę na wymarzonym kierunku studiów informatycznych.

Z kolei 27 listopada w Filharmonii Opolskiej miało miejsce wręczenie równie prestiżowego Stypendium Marszałka Województwa Opolskiego. Wśród 260 stypendystów  znalazł się  uczeń  naszej szkoły Dawid Kotyś. Dawid jest uczniem 3 klasy technikum, uczy się w zawodzie technik handlowiec. Jego średnia za poprzedni rok 5,1 jest imponująca. To uczeń, który również mocno angażuje się w życie szkoły, ale nie tylko, z powodzeniem angażuje się  również w wystąpienia społeczne, np. w oleskim sądzie. Chętnie bierze udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, np. z geografii, podstaw przedsiębiorczości czy konkursie krasomówczym. Udziela się również w corocznych zbiórkach żywności. Czas wolny spędza bardzo aktywnie, jego pasją jest sport i taniec towarzyski. W przyszłości planuje kontynuować naukę na studiach logistycznych.

 Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.