Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Olesno, dnia  22 maja   2020r.

 

 

Zarządzenie wewnętrzne  nr  11/2020

 

 

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

wchodzących w skład ZSZ Olesno

na rok szkolny 2020/2021

 

 

1.Wniosek o przyjęcie do ZSZ Olesno wraz z dokumentami będzie można składać w 2 etapach :

a) od 15 czerwca do 10 lipca br. – złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły,

b) od 31 lipca do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu 8 – klasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków  o przyjęcie, w tym zmianę szkół, do których będą kandydować.

2. Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić :

a) do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,

b) do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wyniku egzaminu 8 – klasisty.

3. Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – 12 sierpnia 2020r.

4. Wniosek o przyjęcie do szkoły (w tym wymagane załączniki) mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.  Adres   e – mail szkoły :    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Wyniki postępowania rekrutacyjnego (listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych) będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły :   zszolesno.pl

6. Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wyniku egzaminu zewnętrznego – od 13 do 18 sierpnia 2020r. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

7. Od 13 do 18 sierpnia 2020r. – przedłożenie w szkole zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

8. W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia. rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020r. do godz. 15 00 .

Należy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020r.

9. Nie przedłożenie do 25 września 2020r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontynuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty.

10. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych – na stronie internetowej szkoły – 19 sierpnia 2020r.

11. W rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 nie będzie postępowania uzupełniającego.

12. W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował Dyrektor Szkoły.

13. Termin postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021 do Branżowej Szkoły II stopnia zostanie ogłoszony przez Opolskiego Kuratora Oświaty.

14. Kandydat ubiegający się o przyjęcie do szkół wchodzących w skład ZSZ Olesno na rok szkolny 2020/2021 ma możliwość składania wniosku w systemie naboru elektronicznego. Adres w serwisie : opolskie.edu.com.pl/kandydat będzie aktywny od 15 czerwca br.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.