Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Wojciech Motus

Absolwent Zespołu Szkół Zawodowych w Oleśnie z roku 1985, ukończył szkołę w zawodzie mechanik obróbki skrawaniem. Obecnie nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSZ w Oleśnie oraz współwłaściciel Centrum Ubezpieczeniowego „PEGAZ” w Oleśnie.

 

 

"W roku 1985 ukończyłem liceum zawodowe o specjalności mechanik obróbki skrawaniem - „Najdłuższy zawód świata" - żartowaliśmy w klasie. Były to najwspanialsze lata mojej edukacji i młodości. Wiele było śmiechu, żartów i dowcipów.

Zajęcia w szkole i praktyki na warsztatach szkolnych dały mi solidne podstawy do nauki na studiach technicznych. Dziękuję wszystkim nauczycielom oraz wychowawcom:  Panu Zdzisławowi Szychowskiemu i Pani Annie Krawczyk, która też jako nauczycielka języka polskiego, potrafiła „zmusić” mnie do przeczytania „Lalki” B. Prusa w 3 dni. Naprawdę świetna lektura, polecam wszystkim. Z chęcią przeniósłbym się w czasie, by przeżyć to jeszcze raz".