Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Solidarni z Ukrainą

ZSZ Olesno

Biblioteka

Vulcan e - dziennik

 

 

 

ks. Marcin Królik

Ukończył szkołę  w roku szkolnym 1997 / 1998 w zawodzie technik handlowiec. Obecnie jest samodzielnym pracownikiem naukowym, doktorantem w Katedrze Kościelnego Prawa Procesowego, na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie prowadzi również zajęcia, ponadto pełni obowiązki sędziego Sądu Biskupiego w diecezji gliwickiej.

 

 

 

 

Wspomina swoją szkołę:  Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy wracam do chwil, czasu spędzonego w mojej – naszej szkole w latach 1994-1998, które miały dla mnie wyjątkowe znaczenie, odnajduję radość i wdzięczność. Nie sposób i nie miejsce by uzewnętrznić wszystko co serce czuje, a rozum przypomina. Jednak był to czas wyjątkowy, który budzi we mnie wdzięczność względem wielu p. Elżbiety Wężyk – mojej wychowawczyni, p. Róży Ledwoń o której wiele się mówiło, a przede wszystkim na „matmie” niejednokrotnie wiele się wydarzyło, o P. Horście Chwałku, którego serdeczności do dziś nieprzerwanie przez te lata doświadczam. Nie sposób wymienić wszystkich ale jeśli to czytacie wiedzcie, że z serca DZIĘKUJĘ.

 

Pamiętam, gdy pod koniec szkoły jeszcze przed maturą p. Andrzej Koprowski pytał nas bodajże na Podstawach Prawa, gdzie planujemy studiować. Wówczas przyznałem, że myślę o Teologii, na co profesor stwierdził: za to rodziny nie utrzymasz – pomyśl o prawie. Dziś z perspektywy czasu myślę, że miał profesor tzw. nosa, gdyż życie tak się potoczyło, że skończyłem i teologię i prawo. Jak mówi tytuł pewnego filmu La Vita è bella – Życie jest piękne.

Pozdrawiam całą naszą społeczność i cóż być może do zobaczenia. Dla potencjalnych uczniów naszej szkoły dodam Polecam - prawdziwe!

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.