Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Solidarni z Ukrainą

ZSZ Olesno

Biblioteka

Vulcan e - dziennik

 

Waldemar Jeziorek

Ukończył szkołę  w roku szkolnym 1978 / 1979 w zawodzie stolarz. Obecnie prowadzi własny zakład stolarski, produkujący schody w Wachowicach.

 

Wspomina swoją szkołę: „ Moim wychowawcą w tamtych latach był pan Stanisław Dedyk, który prowadził z nami przedmioty zawodowe. Przez trzy lata do szkoły chodziliśmy przez trzy dni w tygodniu i 3 dni na praktykę w zakładzie pana Wilczka w Oleśnie na ul. Opolskiej. Moim dobrym kolegą z klasy był Hubert Kossok  z Siedlisk, który obecnie prowadzi zakład ciesielski w Radawiu. Moja dawna klas to była klasa dwuzawodowa – byli w niej tokarze i stolarze. Ubolewam nad tym, że rzemiosło zostało zdegradowane, bo przez długie lat nie było preferowane i młodzież nie widzi sensu kształcenia w szkole zawodowej – a szkoda."

 

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.