Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

 

Mariusz Koziński

 

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1988/1989  w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

 

Obecnie pracuje jako funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie, oraz komendant OSP gminy Przystajń.

 

Wspomina swoja szkołę: „Szkołę wspominam bardzo pozytywnie, jak również swoich byłych kolegów i koleżanki. Byłem gospodarzem klasy, jak również działałem w Samorządzie Szkolnym. Wychowawcą mojej klasy była p. Maria Prandzioch, która wtedy była wychowawca dwóch klas. Wychowawczynię wspominam miło, trzymała rygor. Języka polskiego uczyła mnie pani Lucyna Matyja, i na tych lekcjach panował iście wojskowy rygor, na początku tych lekcji zawsze był meldunek. Dyrektorem szkoły był wtedy pan Wiesław Wężyk. Za naukę zawodu jestem wdzięczny mojemu byłemu mistrzowi panu Józefowi Chęcińskiemu. Przyjście do tego środowiska dla mnie też było wyzwaniem, ale związałem się z nim już od 27 lat. Szkołę znam po dzień dzisiejszy i współpracuję z nią – jako instytucja jak i z nauczycielami podczas różnego rodzaju szkoleń. Ja mogę śmiało powiedzieć, że ta szkoła dała dobre wychowywanie, dobry zawód i ciekawe spojrzenie na świat. Chciałbym jeszcze gorąco podziękować takim nauczycielom jak p. Elżbieta Konieczko – uczyła wtedy fizyki i chemii, i potem Janowi Kani, który był moim nauczycielem technologii. W szkole mocno mnie przypilnował pan Jarzy Skuła. W szkole działała wtedy Spółdzielnia Uczniowska – coś, czego tam w szkole już nie ma. Przywoziliśmy na wózku paczki z piekarni i cukierni pana Mencla. Miło wspominam wyjazdy na zawody sportowe do Częstochowy z panem Jerzym Muszyńskim – startowałem w sztafecie 4 x 100 m i w skoku w dal. Drugim wuefistą był wtedy pan Józefa Kaniuka. Udzielam się w grze na trąbce w orkiestrze strażackiej.

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.