Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Sztandar ZSZ im. J. Lompy w Oleśnie

 

Płatem sztandaru jest tkanina w kształcie kwadratu o długości boku 100cm obszyta złotą taśmą i wykończona złotymi frędzlami.

 

Strona główna sztandaru – awers,  jest koloru białego W centralnej części znajduje się wyszywany portret patrona szkoły – Józefa Lompy. Dookoła postaci patrona widnieje złoty napis  - Zespół Szkół Zawodowych, pod postacią umieszczono napis Olesno i dwie daty 1965, 2005. To daty założenia szkoły i ufundowania sztandaru.

 

 

 

Rewers sztandaru jest koloru biało-czerwonego. W środkowej jego części znajduje się godło państwowe w kolorze srebra z elementami złotymi i czerwonymi. Drzewce sztandaru wykonane jest z drewna toczonego, zakończonego metalową głowicą w formie orła w koronie.

 

 

wygląd pierwszego Sztandaru Szkoły