Zespół Szkół Zawodowych

im. Józefa Lompy w Oleśnie

Solidarni z Ukrainą

ZSZ Olesno

Biblioteka

Vulcan e - dziennik

   

 

 

 Józef Borzęcki

 

Ukończył szkołę w roku szkolnym 1968/1969 w zawodzie tokarz. Obecnie na emeryturze. Od 1985 roku szkoli dzieci i młodzież na różnych szczeblach rozgrywek w piłce nożnej. Trener Chemika Kędzierzyn – Koźle i Victorii Cisek (III liga).

„ Zawodnik KS „Start” Olesno, grał w latach 70 – tych XX wieku w klubie „Małapanew” Ozimek (II liga), a następnie w I ligowej Odrze Opole (sezon 1976 – 1977). Piłkaraską karierę zawodniczą zakończył w II – ligowej „Małejpanwi” Ozimek w 1980 roku.

 

 

 

 

 

 

 Olesno 1971/1972 w dolnym rzędzie drugi z prawej Józef Borzęcki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Odra Opole 1977r. Drugi od lewej strony w dolnym rzędzie Józef Borzęcki

 

 

 

Wspomina swoją szkołę: „Najbardziej z czasów szkolnych pamiętam nauczyciela wychowania fizycznego p. Kazimierza Rutkowskiego, który był osobą wszechstronnie przygotowaną i to samo chciał z nami osiągnąć. Robił z nami i siatkówkę, koszykówkę, a przede wszystkim gimnastykę. Myślę, że dobrze mnie przygotował do mojej przygody z piłką nożną. Nauczyciele ogólnie byli bardzo fajni i bardzo dobrze wspominam tamten czas.”

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.