18 października 2022 r. na Orliku w Oleśnie odbyły się zawody piłki nożnej szkół średnich. Do rywalizacji zgłosiło się sześć szkół, które rywalizowały w dwóch grupach. Grupa A: ZSP Praszka, ZSZ Olesno, ZSEiO Olesno. Grupa B: ZS Gorzów Śl., ZS Dobrodzień, ZS Olesno. Dwie pierwsze drużyny z grupy A i B rywalizowały ze sobą półfinałach, w których padły następujące wyniki: ZS Olesno – ZSP Praszka 0:0 (o wyniku decydowały rzuty karne, w których zwycięstwo odniosła szkoła z Olesna (4:3). W drugim półfinale ZSZ Olesno – ZS Dobrodzień 4:0. W finale górą okazali się uczniowie ZSZ Olesno, którzy pokonali drużynę oleskiego ogólniaka 2:0. Zwycięstwo w zawodach powiatowych dało uczniom naszej szkoły awans do dalszego etapu na szczeblu wojewódzkim. Półfinał odbędzie się wiosną. Opiekunem drużyny jest Dariusz Rozik.
Skład ZSZ Olesno: Brodacki Paweł, Brodacki Piotr, Dytman Miłosz, Famuła Michał, Gruca Arkadiusz, Jeziorek Kacper, Kiełbus Mateusz, Lenz Olivier, Pluskota Mateusz, Siemski Grzegorz, Stróżyk Maciej, Wengel Karol.
19 października 2022 r. również na oleskim Orliku, odbyły się zawody szkół średnich w piłce nożnej dziewcząt. Do zawodów przystąpiły cztery szkoły, a były to: ZSZ Olesno, ZSEiO Olesno, ZS Olesno i ZS Dobrodzień. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły w rywalizacji 3 miejsce, uzyskując następujące wyniki: ZSZ Olesno – ZSEiO Olesno 0:3, ZSZ Olesno – ZS Olesno 0:0, ZSZ Olesno – ZS Dobrodzień 5:0.
Skład ZSZ Olesno: Paulina Brodowy, Konieczko Natalia, Kosmala Emilia, Mencfel Natasza, Ochman Justyna, Pastuszka Patrycja, Rabenda Katarzyna, Wieczorek Monika, Małeska Magdalena.
Obu drużynom gratulujemy!