Śladami twierdz, klasztorów, katedr i historii Dolnego Śląska.
W kolejnej wycieczce w ramach programu „Poznaj Polskę” wzięli udział uczniowie szkoły branżowej 2c i 3a. Razem z nimi Polskę zwiedzali uczniowie klasy 2ie. W czasie wyjazdu uczniowie starali się znaleźć odpowiedzieć na ciekawe pytania:
Dlaczego Krzywa Wieża w Ząbkowicach jest krzywa?
Dlaczego Twierdzy w Srebrnej Górze nie zdobyły żadne wojska i jakie kary stosowano tam dla żołnierzy?
Dlaczego protestancki drewniany kościół w Świdnicy jest tak inny od innych? Ile ważą obrazy wiszące na ścianach katedry w Świdnicy? Czyje kości spoczywają w lochu zamku „Grodno” w Zagórzu Śląskim? Co to był Krąg z Krzyżowej?
Jak brzmi najstarsze zdanie po polsku i dlaczego napisano je w Henrykowie? Jak wyglądały najstarsze żelazka i pralki firmy Miele oraz dlaczego zgromadzono je w Ziębicach? Jak długie są mury Paczkowa i po co była studnia w kościele?
Wieczorami w hali dzierżoniowskiego OSiRu mieliśmy okazję kibicować rozgrywkom ligi juniorów w dolnośląskiej lidze piłki ręcznej oraz rozegrać kilka meczów piłki halowej.