Szereg zwycięstw wywalczyli nasi reprezentanci w zawodach sportowych. Jednym z nich jest I miejsce chłopców w halowej piłce nożnej.
6 grudnia 2022 r. rywalizowało 6 szkół powiatu oleskiego. Zawody były rozgrywane w dwóch grupach, z których po dwie drużyny awansowały do dalszych gier. Nasza szkolna drużyna rywalizowała w grupie z ZSEiO Olesno i ZS Gorzów Śląski, zajmując pierwsze miejsce po dwóch zwycięstwach (ZSZ Olesno – ZSEiO Olesno 7:1 i ZSZ Olesno – ZS Gorzów Śl. 2:0). W meczu półfinałowym uczniowie naszej szkoły pokonali kolegów z oleskiego ogólniaka 2:1. Tym samym wynikiem zakończył się mecz o pierwsze miejsce, w którym pokonaliśmy ZSP Praszka. Tytuł najskuteczniejszego zawodnika otrzymał uczeń naszej szkoły Mateusz Kiełbus.
Dzięki zwycięstwu w zawodach powiatowych szkolna drużyna będzie uczestniczyła w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w lutym 2023 r. Chłopakom życzymy powodzenia!
Skład ZSZ Olesno: Arkadiusz Gruca, Karol Wengel, Mateusz Kiełbus, Maciej Stróżyk, Grzegorz Siemski, Sebastian Jeż, Miłosz Dytman, Piotr Brodacki, Michał Famuła, Paskal Chwałek.
Opiekun: Dariusz Rozik