19 kwietnia, mimo deszczu i chłodu, było energetycznie i gorąco. Na oleskim stadionie miejskim odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Lompy w Oleśnie. Turniej dla uczniów szkół podstawowych zorganizowali nauczyciele i uczniowie szkoły. Wzięło w nim udział 6 zespołów. Puchar i tytuł mistrzowski wywalczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnie, którzy w finale pokonali uczniów Szkoły Podstawowej w Gronowicach 6:0. Kolejne miejsca zajęli uczniowie: Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Chocianowicach (miejsce 3), Publiczna Szkoła Podstawowa w Bodzanowicach (miejsce 4) i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Oleśnie (miejsce 5). Poza konkurencją w turnieju uczestniczyli także uczniowie z klas pierwszych ZSZ.
Najlepszym zawodnikiem i królem strzelców został Michał Gliński – zdobywca 9 bramek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Olesna, a najlepszym bramkarzem Oliver Kupski ze Szkoły Podstawowej w Gronowicach.
To było świetne spotkanie i sposób na integrację uczniów z różnych szkół.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!