Dziś w sali Miejskiego Domu Kultury odbyło się piękne spotkanie – było wzruszająco, zabawnie i uroczyście. 28 kwietnia był bowiem ostatnim dniem szkolnym dla naszych maturzystów. Jeszcze wprawdzie nie kwitną kasztany, ale już po długim weekendzie absolwenci klas 4 ie i 4 ki zmierzą się z maturalnymi zadaniami. Uczniowie pod opieką pani Moniki Michnik i pana Zygfryda Lukosika przygotowali specjalny program pożegnalny – szkolne skecze przeplatane pięknie wykonanymi piosenkami wszystkim bardzo się podobały. Niezwykłą niespodzianką dla wszystkich był fantastyczny występ Łukasza Brodackiego z klasy 4 ki i pana Zygfryda Lukosika, którzy zaśpiewali wielki przebój Franka Sinatry „My way”. Bardzo dziękujemy Panowie!
To dzisiejsze spotkanie to także okazja do podsumowania czterech lat nauki w Technikum nr 1. Tytuł Absolwenta Roku oraz specjalną nagrodę (lapotop) otrzymał uczeń klasy 4 ie – Marcin Kupka. To wyraz uznania dla jego wzorowej postawy przez cztery lata nauki, bardzo dobrych wyników w nauce, a także zaangażowania w życie szkoły. Nagrody za osiągnięcia w nauce, sporcie, za reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych oraz działalność w Samorządzie Szkolnym odebrała z rąk dyrektora Horsta Chwałka liczna grupa uczniów z obu klas.
Za naszych absolwentów trzymamy kciuki! Niech Wam się powiedzie na maturze! Spełniajcie swoje marzenia, realizujcie plany! Trzymajcie się ciepło!